Ana içeriğe atla

Rektörün Mesajı

ihsan sabuncuoğlu

 

Sevgili Öğrenciler,

Zorlu bir sınav sürecini başarıyla tamamlayıp geleceğinizi birlikte en iyi şekilde hazırlayacağımız TED Üniversitesine (TEDU) hoş geldiniz. Küresel rekabetin ve değişimin hızla yaşandığı günümüzde, öğrencilerimizi en üst seviyelere taşımayı hedefliyoruz.  İçinde bulunduğumuz çağın gerçekten ihtiyaç duyacağı bütünsel eğitim programı olan, genç odaklı yaklaşım sergileyen, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarıyla yakın ilişkiler kurmuş ve dünyanın en iyi üniversiteleri ile işbirliği ağları oluşturmuş ayrıcalıklı bir üniversiteye adım attınız.  Aslında yapmış olduğunuz tercihle, ülkemizin güçlü bir markası olan, büyük TED ailesinin bir üyesi oldunuz.

Üniversitenin bir amaç değil, sizleri geleceğe hazırlayan önemli bir araç olduğunu unutmayalım. Günümüzde eğitimin zaman ve mekândan bağımsız, sürekli bir sürece dönüştüğünü ve öğrencilerin sorumluluğuna girdiğini hatırlayalım. Bu nedenle, üniversite hayatını, kişinin kendisini yalnızca akademik olarak değil, aynı zamanda sosyal ve kültürel olarak da geliştirdiği ve öğrenmeyi öğrendiği bir ortam olarak değerlendirelim.

Bu kapsamda, kaliteli ve üst düzey akademik programlarla birlikte TEDÜ’nün sunacağı diğer imkânlar, yaşamınızı daha keyifli kılacak ve sizi farklılaştıracak yetkinlikleri kazanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca, hepimiz için çok özel olan şehir-kampüs ortamı ve bunu destekleyen sistemler sizlerin başarısı ve mutluluğu içindir; sizin ileride kariyerinize iyi bir yerden başlayabilmenizi sağlayabilmek için tasarlanmıştır. Amacımız, sizlerin geleceği şekillendirecek lider bireyler olarak yetişmenizdir.

Yeni eğitim döneminde sizlere öncelikle sağlık ve çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 

Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu

TED Üniversitesi Rektörü