Uluslararası Değişim Programları

Uluslararası Programlar Ofisi

TED Üniversitesi yabancı ülkelerdeki kurumlarla ortaklıklar kurarak, farklı ülkelerden öğrencileri ağırlayarak ve kendi öğrencilerine eğitimlerinin bir kısmını yurtdışında geçirme ve/veya uluslararası projelere katılma olanakları sağlayarak uluslararası bir ortam yaratmayı amaçlamaktadır. Bu doğrultuda, Uluslararası Programlar Ofisi, TED Üniversitesi’nin uluslararasılaşmasını yürütmekte, gelen ve giden değişim öğrencileri ile personelin yanı sıra tam zamanlı yabancı öğrencilere destek vermektedir. 
Ofisin faaliyet alanları şöyledir:
TED Üniversitesi’nin uluslararasılaşma stratejisinin geliştirilmesi ve uygulanması;
Yurtdışındaki kurumlarla ortaklık geliştirilmesi;
TED Üniversitesi’nde Erasmus Öğrenci ve Personel Değişimi Programları’nın yürütülmesi;
Tam zamanlı yabancı öğrenci alımı.

Uluslararası Programlar Ofisi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Yabancı Üniversiteler ile İşbirlikleri

TED Üniversitesi, 2013-2014 yılında Erasmus Yükseköğrenim Beyannamesi’ni almaya hak kazanmış ve daha ilk yılında Almanya’dan üç, Estonya’dan bir olmak üzere toplam dört Erasmus öğrencisini ağırlamıştır. 
2014-2015 akademik yılı Sonbahar döneminde Fransa, Almanya ve Romanya’dan toplam sekiz Erasmus değişim öğrencisi TED Üniversitesi’nde eğitim görecektir. Aynı dönemde üç TED Üniversitesi öğrencisi de anlaşmalı olunan üniversitelere gidecektir.
TED Üniversitesi’nin Erasmus Programı kapsamında anlaşmalı olduğu üniversiteler için Uluslararası Programlar Ofisi web sitesini ziyayet edebilirsiniz.