Kampüste Yaşam

KAMPÜSTE YAŞAM

TED Üniversitesi kampüsü, şehir merkezinde, her yere eşit uzaklıkta ve ulaşım ağının kesişme noktasında yer almaktadır. TEDÜ için TEDÜ’ye özel olarak tasarlanan mimari, öğrencisine konforlu, rahat ve çalışmaya teşvik eden bir eğitim alanı sunmaktadır. Son derece gelişmiş teknolojiyle altyapısını donatan TEDÜ; en etkin, kullanışlı ve hızlı verim alabileceği teknik olanaklarla öğrencisine güven vermektedir. TEDÜ, kampüs içinde  tüm kültür, sanat ve spor faaliyetlerini öğrencileriyle buluşturur. TEDÜ; kulüp çalışmaları, konserler, tiyatro ve film gösterileri, sergiler, çeşitli performanslar gibi birçok etkinliğe önem ve öncelik vermektedir.

 

Spor Merkezi 

TEDÜ öğrencileri, sosyal ve sportif etkinlikler için TEDÜ kampüsünde bulunan yarı olimpik yüzme havuzu, çok amaçlı kapalı spor salonu  ve fitness merkezini hafta içi ve hafta sonu belirlenen saatlerde sınırsız kullanabilmektedir. Tesislerimiz aynı zamanda öğrenci topluluklarımızın düzenlediği sosyal ve sportif organizasyonlara ev sahipliği de yapmaktadır.

Takımlarımız:

 • Atletizm (Erkek)
 • Basketbol (Kadın-Erkek)
 • Bilek Güreşi (Kadın-Erkek)
 • Dans (Kadın)
 • Eskrim (Kadın)
 • Okçuluk (Kadın-Erkek)
 • Oryantring (Erkek)
 • Ragbi (Erkek)
 • Salon Futbolu (Erkek)
 • Satranç (Kadın)
 • Spor Tırmanışı (Kadın-Erkek)
 • Su Topu (Erkek)
 • Tenis (Kadın-Erkek)
 • Voleybol (Kadın-Erkek)
 • Yüzme (Kadın-Erkek)

Kişisel spor aktiviteleri:

 • Pilates
 • Tai Chi
 • Yoga
 • Zumba
 • Total Body
 • Abs-Hips

Spor Merkezi ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İletişim:

Ahmet Kayım
Spor Merkezi Yöneticisi
Tel:
0 (312) 585 01 59
E-posta:  ahmet.kayim@tedu.edu.tr

Sağlık Merkezi

TED Üniversitesi’nde sağlık hizmetleri, Sağlık Merkezimizde, tam gün çalışan doktor ve hemşire tarafından verilmektedir.

TEDÜ Mensupları, sağlık sorunları için başvurduklarında ilk muayene ve tedavi hizmetleri Sağlık Merkezi’nde yapılmaktadır. Daha ileri tetkik ve tedavi gerektiren durumlarda, sahip oldukları sosyal güvenceye uygun sağlık kuruluşlarına yönlendirilmektedir. Acil durumlarda ise ilk müdahale Sağlık Merkezi’nde tamamlandıktan sonra hastaneye sevk sağlanmaktadır.

Sağlık Merkezimizde tanı ve tedavi hizmetlerinin yanı sıra, sağlık danışmanlığı hizmeti de verilmektedir.

Sağlık Merkezi, TED Üniversitesi yerleşkesinde E Blok Giriş Katı'nda bulunmaktadır.

İletişim:

Uzm. Dr. Füsun Şener
Tel:
0 (312) 585 00 77
E-posta: fusun.sener@tedu.edu.tr  

Hemşire Aynur Eryılmaz
Tel: 0 (312) 585 02 08
E-posta: aynur.eryilmaz@tedu.edu.tr  

 

Fatma Semih Akbil Kültür Merkezi

TED Üniversitesi'nde yer alan ve 1.400 m2 kapalı alanı olan Fatma - Semih Akbil Kültür Merkezi’nde;

 • 196 kişilik konferans salonu,
 • 96 kişilik 2 adet seminer ve toplantı amfisi,
 • 66 kişilik 2 adet eğitim ve toplantı amfisi,
 • Sergi alanları ve fuaye alanı bulunmaktadır.

Özenli mimarisi ve ileri teknolojisi ile her türlü kongre, seminer, toplantı, konferans ve kültürel etkinliklerin düzenlenmesine olanak sağlayacak biçimde tasarlanan Fatma-Semih Akbil Kültür Merkezi’nin işleyişi, dışarıdan hizmet almadan sağlanmaktadır. Merkezdeki etkinlikler süresince, TEDÜ kampüsünün diğer fiziki ve teknik olanaklarından da yararlanılabilmektedir. Merkezde, Üniversite içine ve dışına canlı yayın yapılabilmesine olanak sağlayan ışık, ses, görüntüleme, kayıt ve yayın sistemleri de bulunmaktadır.

Çok Amaçlı Salon ve Fuaye Alanı

TED Üniversitesi'nde, Fatma - Semih Akbil Kültür Merkezi'ne ek olarak, 2. Etap C Blok’ta 650 m2’lik bir alan üzerine kurulu, toplam 200 kişilik Çok Amaçlı Salon ve Fuaye Alanı bulunmaktadır.

 

Ayşe Ilıcak Kütüphanesi

TEDÜ Mütevelli Heyet Üyesi Dr. Erman Ilıcak’ın, annesi Ayşe Ilıcak adına Üniversitemize bağışladığı Kütüphanemiz, öğretim elemanlarının, öğrencilerinin ve idari personelinin her türlü bilgi ve belge gereksinimini karşılamak, kullanıcılarının bilgi kullanma ve üretme alışkanlığı kazanmalarını desteklemek için gerekli ortamı sağlamaktadır.

Kütüphanemiz, öncelikli olarak TEDÜ öğrencileri ile TEDÜ’nün akademik ve idari personeline hizmet vermektedir. Diğer üniversitelerin öğrenci ve akademik personeli, TED Okulları ve mezunları ile çevre halkı, materyal ödünç almadan Kütüphanemizden faydalanabilmektedir. Kütüphanede (OPAC) bilgisayar terminalleri bulunmaktadır.

Kütüphane koleksiyonu, mevcut terminaller ve mobil kütüphane hizmeti ile akıllı cep telefonları ve tabletler kullanılarak yazar, kaynak adı, konu ve benzer kriterler aracılığıyla taranabilmektedir. Facebook üzerinde de yer alan Kütüphanemizden, hesabında “BookSelf” uygulamasını yükleyerek sistemini aktif hale getiren öğrenciler, Facebook’ta çevrimiçi olduğu süre boyunca yararlanabilmekte, kullanıcı yorumları ve puanlamaları yapabilmektedir. Kütüphanemizde TEDÜ kablosuz ağı üzerinden koleksiyondaki elektronik kaynaklara erişim, araştırma ve internet kullanımına yönelik bilgisayarlar bulunmaktadır. TEDÜ mensupları, kullanıcı adı ve şifreleriyle, Üniversite dışından kullanıcılar ise günlük şifre ile giriş yaparak bilgisayarlardan yararlanabilmektedir.

Kütüphane personeli ve öğretim elemanları iş birliği ile kitap, süreli yayın, veri tabanları ve rezerv koleksiyonları da oluşturulmuştur. Öğretme ve Öğrenme Merkezi ve İngilizce Dil Okulu, Üniversitenin farklı alanlarındaki koleksiyonlarını oluşturmanın yanı sıra, öğretim elemanlarımızın yürütmüş olduğu projelere kaynak sağlama ve araştırma aşamasında destek olmaktadır. Ayrıca fakültelere, İngilizce Dil Okulu odaklı veri tabanlarına ve e-kitaplara dijital ortamda ulaşılabilmektedir.

Çok sayıda öğrenciye part-time çalışma imkanı yaratan Ayşe Ilıcak Kütüphanesi, yılda ortalama 10 adet stajyere ev sahipliği yapmaktadır.

Kuruluşundan bu yana birçok alanda derecelere sahip olan Kütüphanemiz, genç koleksiyonu ve görselliğiyle diğer üniversite öğretim üyelerinin ve öğrencilerinin dikkatini çektiği gibi, TEDÜ dışındaki civar semtlerden gelen kullanıcılara sunduğu hizmetlerle de “yaşayan kütüphane” ve “herkes için kütüphane” olgusunu devam ettirmektedir.

TEDÜ Ayşe Ilıcak Kütüphanesi ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız. 

İletişim:

Merve Eryılmaz
Kütüphane Sorumlusu
E-posta: merve.cetinkaya@tedu.edu.tr
Tel: 0312 585 00 83

Melek Öz
Kütüphane Uzmanı
E-posta: melek.oz@tedu.edu.tr
Tel: 0 (312) 585 00 84

Hande Hanay Atasagun
Kütüphane Uzmanı
E-posta: hande.atasagun@tedu.edu.tr
Tel: 0 (312) 585 01 83

Enes Çelik
Kütüphane Uzmanı
E-posta: enes.celik@tedu.edu.tr
Tel: 0 (312) 585 01 45

Haydar Tekin
Kütüphane Uzmanı
E-posta: haydar.tekin@tedu.edu.tr
Tel: 0 (312) 585 01 46